WHATSAPP’A YENİ MASAÜSTÜ ÖZELLİĞİ!

Dünya üzerinde milyarlarca kullanıcıya sahip mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın masaüstü uygulamasına yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Özellikle kullanıcılar bu özelliğin gelmesini merakla bekliyordu.

Bugünden itibaren whatsapp’ın Mac ve PC için masaüstü uygulamasını kullanan kullanıcılar bu özellikleri kullanabilecekler. Peki, o kadar bahsettik de nedir bu özellikler?

WhatsApp, görüntülü ve sesli arama özelliğinin PC ve Mac için masaüstü uygulamalarına kademeli olarak ekleneceğini duyurdu. WhatsApp sesli ve görüntülü özellik için blog sayfasında şu açıklamayı yapmıştı:“Masaüstünden arama özelliğini, daha kullanışlı hale getirmek amacıyla hem yatay hem de dikey yönde sorunsuzca çalışacak şekilde tasarladık. Aramalar bilgisayarınızın ekranında bağımsız bir pencere olarak gösteriliyor ve bu pencerenin boyutunu dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Üstelik arama pencereleri her zaman en üstte kalacak şekilde tasarlandığı için, aramalarınız tarayıcı sekmeleri veya çok sayıda açık pencere arasında hiçbir zaman kaybolmuyor.” Bunlar gelecek özelliklerden bazılarıydı mobil uygulamasında da sevilen bazı özellikler gelicek.

UÇTAN UCA ŞİFRELEME ÖZELLİĞİ OLACAK

Bu özelliklerden biri de uçtan uca şifreleme. WhatsApp geçtiğimiz günlerde gizlilik ile ilgili problemler yaşasa da gizliliğe önem veren bir şirket olduğunu kanıtladı ve bu gizlilik özelliği için şu açıklamayı yaparak gizliliğin onlar için önemini vurguladı, “WhatsApp’taki sesli ve görüntülü aramalar uçtan uca şifrelidir. Böylece ister telefonunuzdan ister bilgisayarınızdan arama yapın, WhatsApp bu aramaları dinleyemez ve göremez. Sizlere güvenilir ve yüksek kaliteli bir deneyim sunabilmek amacıyla, WhatsApp masaüstü uygulamasında öncelikle bire bir arama özelliğini sunacağız. İleride bu özelliği sesli ve görüntülü grup aramalarını da kapsayacak biçimde genişleteceğiz” açıklaması yaptı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s