CEREBRUM TECH:DÜNYA DEVİ OLMAYA ADAY TÜRK TEKNOLOJİ ŞİRKETİ

Günümüzde çoğu ülkelerde yazılım ve kodlama şirketlerinin teknoloji amaçlı atılımları bulunmaktadır. Ülkemizde de ufak ufak bu atılımlar gerçekleşmeye başladı. Bunlardan biri de Cerebrum Tech. Cerebrum Tech kurucu&yönetim kurulu başkanı Dr. R Erdem Erkül ekip arkadaşlarıyla birlikte, “dijital dönüşümde lider, güçlü bir ekosisteme sahip, çözüm ve ürünlerle ülkemizin dünyaya açılacak, gençlere girişimcilik alanında ilham olacak bir teknoloji şirketi” olduğunu belirtiyor.

Cerebrum Tech’in teknoji alanında 7 çözüm odağı bulunmaktadır. Bunları sıralayacak olursak;

VERİ ANALİZİ

Cerebrum Tech şirketi, veriyi dijital çağın yeni petrolü olarak tanımlıyor. Öncelikle veri analizi nedir bundan bahsedelim biraz.

Veri analizi, şirkette yapılan eylemlerin şirketin amaçları doğrultusunda olup olmadığını kontrol edip eğer değilse bu problemler ilgili çözümler üretilmesidir.

Cerebrum Tech, veri analizini dijitalleşme çözümlerinin merkezine konumlandırıyor. Cerebrum Tech son teknoloji ürünü ve kişiye özel yapay zekâ destekli veri analizi çözümleri sunuyor.

BLOK ZİNCİRİ

Cerebrum tech, blok zinciriyle müşterilerinin verilerini korurken operasyonlarını güçlendirmeleri için kapsamlı ve sezgisel blok zinciri çözümleri sunuyor. Kısaca özetlemek gerekirse teknoloji çağında olduğumuz için siber saldırı gibi olayların olması mümkün. Dolandırıcılık, yalan haber gibi durumlarda şirketlerin tüm şeffaflığını sağlama ve hehangi bir siber saldırı olayını engellemek için kurulan bir sistem.

YAPAY ZEKA

Gelecekte yapay zeka’nın insanlığı ele geçireceğini düşünenler olsa da ben tam tersi insalık için fayda sağlayacağını söyleyenlerdenim. Cerebrum tech’de benimle aynı fikirde olsa gerek onlar da düşünebilen ve konuşabilen makinelerin geleceği değiştireceğini söylüyor. Cerebrum Tech, hem özel hem de kamu sektörüne bilgisayar görüşü konusunda uzmanlaşmış son teknoloji yapay zeka çözümleri sunacağını belirtiyor.

AR-VR

Resimde de görmüş olduğunuz gibi sanal gerçeklik; olmadığımız yeri, olmayan varlıkları bir yazılım yoluyla gösteren bir araçtır. Cerebrum Tech, müşterilerine çalışma ortamlarını hem gerçek hem de sanal unsurlarla güçlendirmek için AR ve VR çözümleri sunacaktır.

SİBER GÜVENLİK

Günümüzde ve gelecekte siber savaşların olucağı biliniyor ve revaçta olan bir meslektir siber güvenlik.

Teknoloji geliştiği için şirketler verilerini dijital ortamda tutması zorunlu hale geldi ama siber saldırı olayları nedeniyle bazen veri sızıntıları olabiliyor. Cerebrum Tech de, kurumların her türlü verilerini, yapacağı platformla koruma hizmetini sağlayacağını söylüyor.

UYGULAMA

Teknoloji günlük yaşantımıza girdiği için uygulamalarla olan ilişkimiz de arttı. Şirketlerde kullanmamız için bazı uygulamalar geliştirdi zamanla sosyal medya uygulamaları gibi. Cerebrum Tech, kurumların, insanların sınırlama olmaksızın herhangi bir cihazda çalışmasına olanak tanıyan sezgisel ve duyarlı uygulamaları dağıtmasına ve kullanmasına olanak tanır.

ROBOTİK

Robot sektörü gün geçtikçe gelişmekte olan bir sektör ve yakın bir zamanda robotların insanlar arasında yüreyeceği ve hatta çalışacağı söyleniyor.

Cerebrum Tech, müşterilerine daha rekabetçi hale getirmek için özel olarak hazırlanmış bir otomasyon yol haritası sunuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s