DOKUNMA İLE HAREKET SAĞLAYAN TEKNOLOJİ WAYBAND!

Hiç düşündünüz mü size bir hareketi yapmanızı kolaylaştıran bir aletin olabileceğini ya da böyle bir şeyin mümkün olabileceğini.

Wayband sayesinde böyle bir teknoloji mümkün olabilir. Bileğinize taktığınız bir saat ya da bileklik sayesinde motor nöronları etkileşime geçirerek hareket etmemizi sağlıyor. Tabi diyebilirsiniz bu benim ne işime yarıycak? Bilmediğiniz bir hareketi kolayca yapabileceksiniz ya da yanlış yaptığınız bir hareketi kolayca yapabileceksiniz. Günlük hayatımızda bilgisayar başında ya da ders çalışırken kambur durabiliyoruz. Bir arkadaşımız sırtımıza ve omuzumuza dokunduğunda hemen normal duruşumuza döneriz.

HER YERE GİDEBİLİRSİNİZ

Bu cihaz yalnızca titreşimler sayesinde gitmek istediğiniz yere ulaştırır. Geçmiş günlerde görme engelli bir bireyin bu cihazı kullanara maraton koştuğunu biliyor muydunuz? İşte bir önceki yazımızda da dediğimiz gibi engellilere yönelik yapılan tasarımlar, teknolojiler her zaman tutar. Bu cihazın da tutacağını düşünüyorum. Cihaz henüz piyasaya sürülmüş değil. Ön sipariş etme imkanı bulunuyor.

Eğer bir engelli birey rotadan saparsa cihaz titreşir ve tekrar rotaya girmesini sağlar.

Gelecek zamanlarda cihazın daha da geliştirilecek. Dövüş sanatlarını bile bu cihaz sayesinde öğrenebileceksiniz.

Bu cihaz bluetooth sayesinde telefonunuza bağlanıcak ve teknoloji sayesinde sizlere titreşim sağlayacak. Peki kontrol nasıl olucak?

Kontroller tamamen sezgisel olucak. Bu cihaz’ın deneme aşamalarında, deneyenlerin %90’ı 10 saniye içerisinde kontrolü rahatlıkla sağlayabilmiş.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s