GÜNÜMÜZDEKİ İLGİNÇ TEKNOLOJİK CİHAZLAR

Evlerimizde görmeye pek alışık olmadığımzı hatta kimimizin bilmediği teknolojik cihazlar vardır. Bu cihazları hiç merak ettiniz mi? Eğer cevabınız evetse bu yazıyı okuyarak tüm meraklarınızı giderebilirsiniz.

GyroGlove ™

Görmüş olduğunuz bu alet parkinson hastalarının el titremelerine çözüm olacak bir cihaz. GyroGlove aletinde kullanılan jiroskoplar havacılık teknolojisinde de kullanılan dönen disklerdir. Herhangi bir hareket düzleminde dik durmak için açısal momentumu koruyarak, herhangi bir yöndeki herhangi bir kuvvet girdisine hızlı ve orantılı bir şekilde karşı koyabilirler. Bu sayede eldeki titremelere son bulabilirsiniz.

Ecomo Çeşmesi

Evlerimizde normal çeşmeden akan sular pek tercih edilmemekte çünkü sular, barajlarda klorla dezenfekte edilir. Bu dezenfekte işlemi sırasında kullanılan klor sağlımız açısından tehlikelidir. Ama bu alet sayesinde suyunuzun sağlıklı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Suyunuzun iyi olup olmadığını size gerçek zamanlı olarak söylemek için nozülün üzerinde kırmızı / sarı / yeşil bir ışık sistemi vardır ve suyunuzun daha iyi filtrelenmesi için ayarlanabilir bir geçiş filtresi vardır. Ecomo Çeşmesi, tüm su kalitesi verilerini telefonunuza gönderir ve buradan sonuçları takip edebilirsiniz.

Upright Go

Çağımızın hastalığı diyebiliriz duruş bozukluğu. Bütün gün teknolojik aletlere bakmaktan dik duramıyoruz ve bu bazı hastalıklara sebep oluyor kamburluk gibi. Uprigh Go cihazı sayesinde kamburluğunuz varsa kamburluğunuzu düzeltebileceksiniz. Bu cihazı sırtınıza takacaksınız zaten küçük bir şey ve kambur durduğunuz zaman size titreşim gönderecektir. Bu titreşim çok küçük bir titreşim ama farkedilir bir titreşimdir. Bu cihaz sayesinde kamburluğunuza son verebilirsiniz.

June Akıllı Fırın

Artık yemeklerinizi yaparken kaç dereceye ayarlamalıyım ne kadar süre pişirmeliyim derdi yok. Bu fırın sayesinde yemeğinizi koyup keyfinize bakabilirsiniz. June fırını 60 yiyeceği otomatik olarak nasıl pişireceğini biliyor ve dahili kameraları kullanarak 23 yiyeceği tanıyacak. Sadece tek kötü tarafı sanırım çok pahalı olması ve bildiğim kadarıyla ülkemizde şuan satışı bulunmamaktadır.

Meater

Bu cihaz genellikle aşçıların işine yarayacak gibi. Pişirceğiniz etlerin hangi sıcaklıkta olmasını istiyorsanız uygulama üzerinden o dereceyi ve etinizin türünü ayarlayıp pişirmeye bırakıyorsunuz. Etleriniz ayarladığınız dereceye geldiğinde Meater uygulması sizi uyaracaktır etlerinizi afiyetle yiyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s