Yabancı Dilinizi Üst Seviyelere Taşıyabilecek Uygulamalar

İş yaşamı ya kişisel ilgi amacıyla yabancı dil öğrenmek ve yabancı dil geliştirmek isteyen milyonlarca insan bulunmaktadır. Kimileri uzun seneler yabancı dil dersleri alsa da yanlış öğretim ve öğrenim tekniklerinden dolayı öğrenemez. Aslında bir dili öğrenmek için; o dile maruz kalmak gerekir. Aşağıdaki uygulamaları kullandıktan sonra yabancı dilinizde büyük bir değişim asla beklemeyin. Akıcı olmak için, öğrendiklerinizi pratiğe dökmelisiniz.

Busuu

IOS ,Android ve Bilgisayar üzerinden kullanabileceğiniz Busuu uygulaması,12 dil öğrenebilme şansınız vardır. Uygulamada sizin dilinizi öğrenen kişilerle iletişime geçip onlara yardım edebilirsiniz ve öğrendiğiniz dille ilgili yardım alabilirsiniz. Attığınız sesli ve yazılı alıştırmaları, o kişilerin düzeltmesini isteyebilirsiniz. Bazı özellikleri kullanmak için premium üyelik planı almanız gereklidir. Ek olarak busuu’da konuşmanızı geliştirebileceğiniz dersler mevcut bu dersler ücretli olsa da kullandığınız takdirde diliniz farklı seviyelere ulaşacaktır.

Duolingo

300 milyondan fazla kullanıcıya sahip Duolingo, görsel tekniklerden yararlanarak size yabancı dil öğretiyor. Hem eğlenip hem öğrenebileceğiniz bir uygulama. Farklı dil seçeneklerini kullanarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

HelloTalk

Öğrendiği dil belli bir seviyeye gelenlerin pratik yapmak için kullandığı HelloTalk, sizin dilinizi öğrenen yabancı kişilerle iletişime geçmenizi ve onlarla görüntülü sohbetler yapmanızı sağlar. Uygulama sayesinde akıcılığınızı üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Bu uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

LearnMatch

Modern tasarımıyla ilgi çeken LearnMatch, eğlenceyi üst seviyede yaşamak isteyenler için güzel bir uygulamadır. Uygulama içerisinde ücretsiz içeriklere ulaşabilirsiniz. İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Portekizce olmak üzere 6 yabancı dil öğrenme imkanı sağlıyor.

Bu uygulamaları kullanmanız tek başına hiçbir zaman yeterli olmayacaktır. Bir dili öğrenmek için o dile sık maruz kalmanız lazım. Okuma, dinleme, yazma, konuşma ve dil bilgisi becerileriniz birbirine tamamen bağlı değildir. O yüzden bu becerilerle ayrı ayrı ilgilenmeniz gerekecektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s